Otyłość stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i pośrednie dla życia człowieka

Jak stwierdzić otyłość? Trzeba zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej. W warunkach laboratoryjnych, w klinice stosuje się w tym celu metodę izotopową, rezonans magnetyczny typu jądrowego, sonograficzne USG, tomografię komputerową z oceną planimetryczną, podwójną absorpcjometrię (w skrócie DXA) albo bioimpendancję elektryczną.

Na szczęście istnieją prostsze sposoby polegające na pomiarze masy ciała poprzez wskaźnik BMI albo WHR (skrót od waist-hip ratio). Pomiar jest miarodajny w przypadku osób o średnim umięśnieniu, czyli niezbyt rozbudowanej muskulaturze. Oznacza to, że w ten sposób otyłości nie ustalą kulturyści, strongmani, zawodowi sportowcy. W pozostałych przypadkach wartość BMI lub WHR odzwierciedla poziom tłuszczu w organizmie.

BMI jest skrótem od angielskiego wyrażenia Body Mass Index i oznacza wskaźnik masy ciała (rzadziej nazywa się go wskaźnikiem Queteleta II). Oblicza się go poprzez podzielenie masy ciała (wyrażonej w kg) przez wzrost wyrażony w metrach i podniesiony do kwadratu.

Przyjmuje się, że otyłość zaczyna się od wartości 30 i jest to otyłość pierwszego stopnia. Przedział 35-39,99 jest wartością wskazującą na otyłość drugiego stopnia, wartość przekraczająca 40 informuje o otyłości skrajnej, trzeciego stopnia.

Gdy osiągniemy podane wartości, konieczne będzie odchudzanie. Dieta dla osób otyłych jest uboga w tłuszcz i węglowodany.

Gdzie nabyć, jak magazynować płyty warstwowe oraz co o nich warto wiedzieć?

Zaoszczędzi nam to wiele pracy i komplikacji, złączonych przykładowo z transportem. Gdy ciężar płyt warstwowych nie jest za dalece ogromny i nie przysparza nam dużych utrapień, o tyle wielkie wymiary płyt mogłyby zostać teraz trochę problematyczne.

Informacje prawne

Polityka prywatności - wzmianka podawana do wiadomości na witrynie internetowe by zapoznania gości o tym, które wiadomości osobowe są o nich przez niniejszy serwis zbierane oraz jak są używane.

Dziura ozonowa

, aż urośnie następne drzewo oraz kolejny raz je ścinamy z byle powodu. Podziwiamy kawałki dzikiej przyrody, które na dodatek są na naszej Ziemi, po czym budujemy tam autostradę.